Бізнес Центр Фармація

В Україні, як і у всьому світі, в медичній та фармацевтичній галузях є специфічна тема:

допомога паліативним хворим, тобто тим, хто потребує знеболення при хронічному больовому синдромі. Ця тема є делікатною, тому що таке знеболення здійснюється за допомогою наркотичних лікарських засобів, які знаходяться під постійним контролем державних органів, у т.ч. силових. Тому дуже мало фармацевтичних закладів наважуються долучитись до цієї теми, бо:
1️⃣ треба пройти процедуру отримання ліцензії на поводження з наркотичними і психотропними лікарськими засобами;
2️⃣ необхідно виділити додаткові матеріальні і людські ресурси, щоб працювати з такими лікарськими засобами;
3️⃣ вимоги до складських приміщень, в яких будуть зберігатись наркотичні і психотропні лікарські засоби, значно вищі, ніж до зберігання звичайних лікарських засобів;
4️⃣ окремі вимоги існують до транспортування наркотичних та психотропних лікарських засобів і забезпечення охорони під час транспортування;
5️⃣ кваліфікований персонал повинен мати всі дозволи на роботу з наркотичними засобами і психотропними речовинами.
Не кожне фармацевтичне підприємство наважиться пройти всі ці процедури підготовки до ліцензування, добровільно взяти на себе зобов’язання по особливому обліку товару, коли треба перевіряти кожну упаковку, кожну ампулу або таблетку і робити записи в журнали від руки. Ще треба наважитись на різноманітну додаткову звітність, а також на серйозні перевірки з боку Національної Поліції і департаменту по роботі з наркотичними препаратами Держлікслужби України.
Проте кількість людей, які страждають на нестерпні болі, дуже велика, і вони заслуговують на те, щоб їм надали відповідну допомогу. Ми готові!